Logo

Tinker Cup Results 2018

Category: Fell Published Date Hits: 166

 

Pos Forename Surname No. Category Predicted time Actual time   Handicap time  Tinker Cup Handicap placing  Awards
1 Chris Law 269   0:45:00 0:44:46 00:00 0:44:46 6 Ian Roberts Trophy
2 Lewis Byram 290   0:45:00 0:45:26 00:00 0:45:26 9  
3 Aaron Kettlewell 283 N   0:45:47       1st Novice
4 Ted Chamberlain 3 N   0:49:57        
5 Fionn Kerry 292 NJ   0:50:17        
6 Jake Harman 294   0:52:30 0:50:21 07:30 0:42:51 2  
7 Chris Beadle 285   0:53:00 0:51:38 08:00 0:43:38 4  
8 Harry Shelbourne 278 N   0:51:48        
9 Helen Berry 272 F 0:51:15 0:51:57 06:15 0:45:42 11 Norman Haigh Trophy
10 Lucy Byram 291 F 0:52:00 0:52:39 07:00 0:45:39 10  
11 Ben Humphreys 12 N   0:52:44        
12 Ben Parkin 11 N   0:53:41        
13 Julian Rank 280   0:52:00 0:54:56 07:00 0:47:56 21  
14 Mark Buckingham 14   0:43:00 0:55:03 00:00 0:55:03 42  
15 Gary Graham 15   0:55:00 0:55:06 10:00 0:45:06 7  
16 Wayne Byram 289   0:54:30 0:56:30 09:30 0:47:00 17  
17 Mark  Law 267   0:54:00 0:56:42 09:00 0:47:42 20  
18 Richard Wheeler 279   0:53:30 0:57:23 08:30 0:48:53 30  
19 Neil Thornton 286 N   0:58:22        
20 Andy Hauser 276   0:55:00 0:58:39 10:00 0:48:39 28  
21 Helena Croft 265 F 0:57:30 0:58:46 12:30 0:46:16 13  
22 Isaac Shepherd 18 N   0:59:23        
23 Jon  Burdon 300   0:57:30 1:00:30 12:30 0:48:00 22  
24 Craig Noble 21   0:56:30 1:00:33 11:30 0:49:03 33  
25 Zoe  Storr 297 F 1:02:00 1:00:44 17:00 0:43:44 5  
26 Ian Goulding 19   1:03:00 1:01:04 18:00 0:43:04 3  
27 Sean Doyle 266   1:01:30 1:03:09 16:30 0:46:39 16  
28 Shaun Coggan 281   1:00:00 1:03:19 15:00 0:48:19 25  
29 Kath Farquhar 293 F 1:01:00 1:03:33 16:00 0:47:33 18  
30 Richard McLeod 4   1:02:00 1:05:03 17:00 0:48:03 23  
31 Clare Lock 273 NF   1:05:12        
32 Rob Kersey 277   1:05:00 1:05:16 20:00 0:45:16 8  
33 Kevin Dessoy 296 N   1:05:21        
34 Fran Whitworth 9 F 1:02:00 1:05:43 17:00 0:48:43 29  
35 Nick Helm 24   1:08:30 1:05:51 23:30 0:42:21 1 Tinker Cup
36 Judy Howells 20   1:00:00 1:05:59 15:00 0:50:59 36  
37 Jean Shotter 275 F 1:04:30 1:06:07 19:30 0:46:37 15  
38 Lesley Ewart 282 F 1:06:00 1:07:13 21:00 0:46:13 12  
39 Phil  Brown 5   0:58:00 1:07:49 13:00 0:54:49 38  
40 Richard Wade 7   1:08:00 1:09:28 23:00 0:46:28 14  
41 Tony Shepherd 17   1:07:00 1:10:54 22:00 0:48:54 31  
42 Janet Foreman 271 NF   1:11:01        
43 Mike Prior 23   1:06:00 1:11:32 21:00 0:50:32 34  
44 John  Levick 13   0:58:00 1:11:46 13:00 0:58:46 44  
45 Diane Lee 287 F 1:06:00 1:11:48 21:00 0:50:48 35  
46 Neil Midgley 270   1:12:00 1:14:38 27:00 0:47:38 19  
47 Elaine Stewart 8 NF   1:16:48        
48 Debbie Beck 10 F 1:14:00 1:17:31 29:00 0:48:31 26  
49 Bill Hunter 284   1:14:00 1:17:58 29:00 0:48:58 32  
50 Steve Hewitt 274   1:16:00 1:19:13 31:00 0:48:13 24  
51 Mark Henderson 298 N   1:25:50        
52 Roger Bradley 22   1:17:00 1:27:07 32:00 0:55:07 39  
53 Sohpie Barraclough 299 F 1:25:00 1:28:39 40:00 0:48:39 27  
54 Mary Shepherd 16 F 1:16:00 1:28:39 31:00 0:57:39 43  
55 Richard Whale 6   1:20:00 1:30:13 35:00 0:55:13 40  
56 Ann Smith 295 F 1:26:00 1:33:29 41:00 0:52:29 37  
57 Louise Mullinger 288 F 1:23:00 1:33:29 38:00 0:55:29 41  
DNF Joe Law     0:50:00   05:00      
DNF Clark Hind     0:52:00   07:00      
Copyright Holmfirth Harriers Athletics Club 2012