********* This is an archived version of the HHAC website. For the current website go here **************.

Juniors

Xmas XC at Brooklands 2009

 

Under 11 Girls
Name
Handicap Race Time Handicap Time Pos
Lucy Taylor
5 Sec 10m 21s 10m 16s 5
Libby Sheperd
20s 9m 47s 9m 27s 2
Lia Carter
30s 11m 05s 10m 35s 10
Sunaiugh Waterman
45s 10m 58s 10m 13s 9
Fiona Hodgson
45s 11m 23s 10m 38s 13
Jessica Hirst
50 s 10m 52s 10m 02s 8
Amy Kettlewell
1m 10s 11m 16s 10m 06s 11
Lucy Hughes
1min 10s 11m 18s 10m 08s 12
Daisy Hinchliffe
1 min 15s 10m 36s 9m 31s 6
India Slaney
1m 20s 10m 38s 9m 18s 7
Erica Byram
1 min 45s 9m 56s 8m 11s 3
Lucy Byram
2 min 9m 38s 7m 38s 1
Olivia Sykes
2min 15s 10m 03s 7m 48s 4
Under 11 Boys
Name
Handicap Race Time Handicap Time Pos
Daniel Howatson
0 sec 10m 43s 10m 43s 19
James Hughes
10s 9m 05s 8m 55s 2
Shea Kerry
30s 9m 45s 9m 15s 11
Oliver Greenwood
40s 9m 19s 8m 39s 4
Thomas England
40s 9m 49s 9m 09s 13
Oliver Whittaker
40s 10m 37s 9m 57s 18
Hadley Gill
40s DNF
Taylor Brown
45s 9m 59s 9m 14s 15
Isacc Shepherd
45s 10m 25s 9m 40s 17
Joe Williams
55s 9m 44s 8m 49s 10
Nicky Farquhar
1 min 9m 14s 8m 14s 3
Fionn Kerry
1 min 9m 56s 8m 56s 14
Joe Donaldson
1min 05s 10m 04s 8m 59s 16
Daniel Levitt
1min 30s 9m 00s 7m 30s 1
Andrew Farquhar
1min 45s 9m 33s 7m 48s 7
Arron Gill
1 min 45s 9m 47s 8m 02s 12
Thomas Dickens
2m 0s 9m 36s 7m 36s 9
Ben Dickinson
2min 05s 9m 32s 7m 27s 6
Seth Waterman
2min 10s 9m 35s 7m 25s 8
Bradley Bedford
2min 30s 9m 22s 6m 52s 5
Under 13 Girls
Name
Handicap Race Time Handicap Time Pos
Sophie Williams
45s 13m 29s 12m 44s 4
Sophie Spencer
2 min 30s 13m 35s 11m 05s 5
Amira Mellor
2min 45s 12m 45s 10m 0s 2
Harmonie Waterman
3min 12m 37s 9m 37s 1
Lucy Farquhar
3min 12m 56s 9m 56s 3
Ella Usher
DNF
Under 13 Boys
Name
Handicap Race Time Handicap Time Pos
Eddie Hinchcliffe
0s 12m 05s 12m 05s 1
William England
1min 20s 12m 39s 11m 19s 3
Aaron Kettlewell
1m 25s 12m 30s 11m 05s 2
Aaron Arthur
1min 35s 12m 58s 11m 23s 5
Lewis Byram
2m 10s 12m 46s 10m 36s 4
Over 13 Girls
Name
Handicap Race Time Handicap Time Pos
Alex France
0s 15m 33s 15m 33s 2
Emma Taylor
30s 15m 00s 14m 30s 1
Ruby Sykes
4min 45s 15m 44s 10m 59s 3
Over 13 Boys
Name
Handicap Race Time Handicap Time Pos
Michael Booth
0s 16m 30s 16m 30s 4
Leon Gledhill
45s 14m 31s 13m 46s 1
Robert Hinchliffe
1min 15m09s 14m 09s 2
Thomas Riddle
2min 21m 37s 19m 37s 5
Max Kaye
5min 15m 52s 10m 52s 3

 

brooklands XC Brooklands XC Brooklands XC

 

 

About Us

Helen Berry

Junior Development Officer

John McFadzean

Email John

 

 

 

 

Junior records

Coming soon

 

Can't find what you're looking for on the new site? The old site is still available here